Klimatizácie

Triedy klimatizácií

Vyberte si klimatizáciu podľa triedy. Poznáme tri základné triedy klimatizácií (nízku, strednú, vysokú), do ktorých vieme rozdeliť produkty od všetkých výrobcov. Toto triedenie vám umožní jednoduchú orientáciu vo vlastnostiach klimatizácií. Samotní výrobcovia rozdeľujú svoje produkty do rôznych kategórií, ktoré označujeme ako modelové rady. Orientácia v modelových radoch môže byť mätúca, preto sme pre vás pripravili filter podľa troch základných tried (nízka, stredná, vysoká) aj s ich charakteristikou, ktorý automaticky priradí modelové rady k triede, akú si zvolíte.

Nízka trieda

Klimatizácia nízkej triedy má základné funkcie, ako vetranie a rýchle vychladenie miestnosti. Jej súčasťou je prachový filter. Klimatizácia nízkej triedy je základný model, ktorý postačí na bežné používanie, pokiaľ nemáte zvýšené nároky na jej vlastnosti. Nevýhodou je vyššia hlučnosť a zvýšená spotreba energie, nakoľko klimatizácia patrí do nižšej energetickej triedy. Výhodou je cenová dostupnosť.

Stredná trieda

Klimatizácia strednej triedy má prepracovanejšie vlastnosti. Môžete si znížiť spotrebu energie, rôzne regulovať klapky a filtre sú tiež na vyššej úrovni. Klimatizácia strednej triedy má energetickú triedu A+ a vyššiu, takže o účet za energiu sa nemusíte toľko obávať. Hlučnosť je na štandardnej úrovni, teda veľmi nízka. Výhodou je pomer kvality a rozumnej ceny. Túto „zlatú strednú cestu“ volí veľa ľudí, pretože najpredávanejšie modely do bytov, domov a kancelárií sú práve klimatizácie strednej triedy.

Vysoká trieda

Klimatizácia vysokej triedy chladí i vykuruje. Medzi jej ďalšie výhody patrí ionizátor, senzor pohybu, možnosť výberu farby čelného panela, kúrenie do -25 °C (Deluxe Hyper Heating) alebo vetranie a zvlhčovanie (Ururu Sarara). Klimatizácia vysokej triedy má energetickú triedu A++ a vyššiu, najnižšiu spotrebu energie oproti strednej a nízkej triede a jej hlučnosť je na úrovni extrémnej tichosti. Modely vysokej triedy sú TOP vo svojej značke. Sú pravidelne vylepšované a na trhu majú už niekoľko generácií. Ak máte zmysel pre technické detaily či dizajn a vysoké nároky na kvalitu, klimatizácie tejto triedy spĺňajú všetky kritériá.


Výrobcovia klimatizácií

V našej ponuke nájdete len osvedčené značky klimatizácií. Ponúkame Vám klimatizácie svetoznámych výrobcov Daikin, Toshiba , Mitsubishi, LG, Midea, Comfee, Gree. Títo výrobcovia sú zárukou kvalitných zariadení a technológií, ktorí zaručujú bezproblémové chladenie alebo vykurovanie komerčných priestorov aj domácnosti. Ponúkané značky sú na trhu už niekoľko rokov a pravidelne investujú do nových technológií a vývoju nových vlastností. Rozhodnutie pre jedného z týchto výrobcov určite nebudete ľutovať, práve naopak - oceníte ich spoľahlivosť, výborne vlastnosti, úspornosť a celkové prevedenie.