12 rokov vo vašich službách
Marcelová
Hlavná 554/100
946 32 Marcelová (okres Komárno)
Tel: +421 949 419 137

Klimatizácie DAIKIN


O spoločnosti Daikin

Daikin Industries Ltd. je japonská spoločnosť vyrábajúca klimatizácie s centrálou v meste Osaka. Spoločnosť Daikin bola založená v roku 1924 pod názvom  Osaka Kinzoku Kogyosho LP. V roku 1982 bola spoločnosť druhýkrár premenovaná na súčasný názov Daikin Industries Ltd. V novembri 2006 sa Daikin stal druhým najväčším výrobcom v segmente HVAC (Heating, Ventilation, and Air Conditioning), po spoločnosti Carrier. Momentálne Daikin vo svojich materiáloch o sebe komunikuje ako o svetovej jednotke v oblasti klimatizácií. V roku 2013 otvoril Daikin svoj závod v USA v meste Houston, Texas. Na ploche takmer 50 000 m2 zamestnáva cca 300 ľudí.

Daikink limatizácie patria k svetovej špičke a vyznačujú sa dlhou životnosťou arýchlou navratnosťou investície vďaka vysokým účinnostiamsvojích zariadení. Daikin vroku 2014 oslávil 90. výročie svojho vzniku a za ten čas sa stalnajinovatívnejším výrobcom klimatizácií v Japonsku a v Európe.Závody na výrobu klimatizácií sú situované aj v Českejrepublike - v Plzni a Brne. Konkurenčnou výhodou Daikinu je, ževšetky komponenty ako kompresor, výmenník tepla, elektronika alebochladivo si vyrába a vyvíja sám. Všetky klimatizácie zodpovedajúvysokým štandardom kvality. Daikin ponúka niekoľko prevedení -Monosplit,Multisplit, Sky Air aVRV.


Daikin spolu so spoločnosťou Carrier vyvinuli chladiacu zmes R-410A. Narozdiel od alkylhalogenid chladív, ktoré obsahujú atóm brómu alebo chlóru, R-410A obsahuje iba fluór a neprispieva tak k poškodzovaniu ozónovej vrstvy. V spoločnosti Daikin tiež vynašli technológiou VRF (Variable Refrigerant Flow). Daikin ho vo svojom portfóliu označuje ako VRV. Momentálne je táto technológia už vo svojej piatej generácii. Klímy Daikin sú tiež známe inováciami v multisplit klimatizáciách. Klimatizácie DAIKIN sú vysoko kvalitné, tiché a spoľahlivé jednotky, kde poskytujeme záruku 3 roky. Novinkou r. 2017 je edícia bluevolution s novým šetrným typom chladiva R32.